Product
Fresh Brew
Specifications
| Collection | Craftworks |
|---|---|
| Construction | SPC/Rigid Core |
| Length | 48.03" |
| Thickness | 4.5mm |
| Width | 7.17" |
| SQ/FT | 23.915 |
| Wear Layer | 12 mil |
| Edge Type | Micro Bevel |
Product
| Collection | Craftworks |
|---|---|
| Construction | SPC/Rigid Core |
| Length | 48.03" |
| Thickness | 4.5mm |
| Width | 7.17" |
| SQ/FT | 23.915 |
| Wear Layer | 12 mil |
| Edge Type | Micro Bevel |