Product
Fairview
Specifications
| Collection | Highland Hills |
|---|---|
| Construction | SPC/Rigid Core |
| Species | Oak |
| Length | 48" |
| Thickness | 5mm |
| Width | 7" |
| Measurement Note | 1mm IXPE Pad |
| SQ/FT | 23.68 |
| Wear Layer | 12 mil |
| Style | Reclaim |
Product
| Collection | Highland Hills |
|---|---|
| Construction | SPC/Rigid Core |
| Species | Oak |
| Length | 48" |
| Thickness | 5mm |
| Width | 7" |
| Measurement Note | 1mm IXPE Pad |
| SQ/FT | 23.68 |
| Wear Layer | 12 mil |
| Style | Reclaim |