Product
Pewter
Specifications
| Collection | Quarry |
|---|---|
| Construction | SPC/Rigid Core |
| Length | 48.03" |
| Thickness | 5mm |
| Width | 7.01" |
| SQ/FT | 23.640 |
| Wear Layer | 20 mil |
| Edge Type | Micro Bevel |
| Special Features | IXPE Pad Attached |
Product
| Collection | Quarry |
|---|---|
| Construction | SPC/Rigid Core |
| Length | 48.03" |
| Thickness | 5mm |
| Width | 7.01" |
| SQ/FT | 23.640 |
| Wear Layer | 20 mil |
| Edge Type | Micro Bevel |
| Special Features | IXPE Pad Attached |