Product
Amaranth
Specifications
| Collection | Bourbon Trail |
|---|---|
| Construction | Engineered Hardwood |
| Species | Hickory |
| Length | Random 12" to 75” |
| Thickness | 1/2” |
| Width | 6.5" |
| SQ/FT | 27.2 |
| Surface Finish | Light Wire Brushed |
Product
| Collection | Bourbon Trail |
|---|---|
| Construction | Engineered Hardwood |
| Species | Hickory |
| Length | Random 12" to 75” |
| Thickness | 1/2” |
| Width | 6.5" |
| SQ/FT | 27.2 |
| Surface Finish | Light Wire Brushed |